7 dienas kopā ar medicīnas un datorikas jomas ekspertiem apgūsim dažādas tehnoloģiju jomas un strādāsim pie tehniskiem risinājumiem tehnoloģiju izmantošanā veselības aprūpē.

⚙️ Šogad skolas ietvaros apgūsim dizaina domāšanas metodes un pielietosim tās, lai izvērtētu pacienta pieredzi Bērnu klīniskajā univeristātes slimnīcā (BKUS). Problēmas tiks risinātas, izmantojot digitālās tehnoloģijas. Nometnes dalībniekiem kā mentori palīdzēs BKUS darbinieki un jomas speciālisti.

🤖 Jaunieši apgūs dizaina domāšanu, mācīsies tīmekļa izstrādes, mikrokontrolieru un fiziskās prototipēšanas prasmes un pielietos tās starpdisciplinārā – medicīnas – kontekstā.

Lai visiem būtu pieejama tehnika prasmju apguvei, nodarbības notiks Latvijas Universitātes telpās. 

SKOLAS DARBA PLĀNS:

Piektdiena (27.06. – LU): Ievads par Tehnoloģiju skolu. Iepazīšanās un “ledus laušana”. Lekcija par sabiedrības veselību un tehnoloģiju skolas mērķi. Problēmu definīciju darbnīca.

Sestdiena (28.06. – LU): Lekcija par pacienta pieredzi un dizainu kā daļu slimnīcas. Ievads prototipēšanā: Kā izmantot mākslīgo intelektu un bezkoda rīkus savā labā.

Pirmdiena (30.06. – BKUS): Pusaudžu redzējums par modernu veselības aprūpes sistēmu, pusaudža ceļš slimnīcā. Ekskursija pa BKUS teritoriju. Pacienta pieredzes simulācija.

Otrdiena (01.07. – LU): Koncepta plakātu izveide un projekta iesākšana. Darbnīca: Kā izveidot savu pirmo projekta mājaslapu. Darbs ar fizisko prototipēšanu.

Trešdiena (02.07. – LU)Arduino un sensoru darbnīca. Darbnīca par 3D tehnoloģiju, pielāgošana, modificēšana utml. Darbs pie izaicinājumu izpētes un progresa ievietošana mājaslapā.

Ceturdiena (03.07. – LU Datorikas fakultāte): Darbnīca Kā prezentēt savu projektu. Lekcija Ko iesākt ar prototipu pēc Tehnoloģiju skolas. Darbs pie risinājuma prototipa.

Piektdiena (04.07. – BKUS): Prototipu lietotājtestēšana, izmēģinot tos slimnīcā. Prezentācijas medicīnas un medtech speciālistiem. Iegūto mācību apkopojums.

Nometni vadīs Latvijas Universitātes medicīnas tehnoloģiju projektu studijas kodols – Kaspars Eglītis, Katrīna Bukava un Emil Syundyukov.

Emil velta sevi medicīnai un izglītībai, un pašreiz ir Baltijas reģiona lielākā veselības tehnoloģiju jaunuzņēmuma Longenesis tehniskais vadītājs. Paralēli tam Emil piedalās vairākos pētnieciskajos projektos, kā arī vada lekcijas un praktiskās darbnīcas starptautiski par produktu izstrādi un tehnoloģijām veselības aprūpes jomā.

Kaspars ir programmatūras izstrādātājs Neural DSP, kā arī Datorikas fakultātes students. Vairākus gadus strādājis par prototipēšanas mentoru LU DF LAB un inovāciju izstrādātāju Accenture Baltics. Kaspars vairāku gadu garumā dažādām auditorijām rīkojis pasākumus, vadījis lekcijas, kā arī mācījis studentiem, interesentiem un jaunuzņēmējiem strādāt ar prototipēšanas tehnoloģijām.

📍 Nometnes norises vieta: Latvijas Universitāte un Bērnu klīniskā univeristātes slimnīca.

⏱️ Nometnes norises laiks: no 27. jūnija līdz 4. jūlijam plkst. 9.00—17.00 (dažās dienās ilgāk).

📌 Dalības maksa 350€ , kas ietver dalību nometnē 7 dienas, 2 ēdienreizes dienā, nodarbības un materiālus.

Nometnes dalībnieki: 14—17 gadus veci jaunieši.

.